Gdybyście mieli jakieś pytania lub chcielibyście do mnie po prostu napisać prywatną wiadomość, możecie skontaktować się ze mną mailowo: olka.fasolka000@gmail.com

poniedziałek, 13 sierpnia 2018

Dzień trzeci etapu IV (2018)

...czyli w całej Polsce niewątpliwie najpiękniejsze jest Oksywie. ;)
Ale o tym później. Na początku trzeba wstać. A co wtedy widać? Na przykład Olkę w dole. O, tak:


Być może, w kolejnych odsłonach naszych przygód uda się zamieścić widok odwrotny, czyli jak Olka widzi towarzystwo wychylające się z antresoli. Ale na razie wróćmy do naszej drogi. Ponieważ bardzo lubimy skróty, więc skorzystaliśmy z drogi w kierunku Wejherowa, by - po przegapieniu zjazdu na Piekiełko - nie zawahać się skręcić w stronę Zbychewa. "Ach! Jakże urocze boczne drogi!" - zakrzyknęliśmy pospołu. Aż skończył się asfalt, skończyły się kocie łby i internet też się skończył. Za to zaczęły się leśne ostępy. A w nich...
 

Wytrwałych podróżników jednak los nagrodził i po jakimś kilometrze bory rozstąpiły się wpuszczając więcej światła i dając nadzieję na dotarcie do celu.
 
 Jak pamiętacie, Ysek napakował sobie do oczu podwójne soczewki, a i okularów też sobie nie żałował, więc tak uzbrojony dojrzał na mapie nad wyraz wyraźnie czyhające kłopociki.
Podzieliliśmy się więc równo  na dwie grupy, czyli Makka samotnie ruszyła na Oksywie, a cioćka, Ysek i Olka do Groszka po kasę na cymbergaja.Dwie pary soczewek i wianuszek okularów na tyle wyostrzyły wzrok, że Ysek odnalazł swoje ukochane druciaki!!!! Tak potrafią cieszyć się tylko dzieci z cukierków. I Ysek z okularów.  Dzisiaj zapomnieliśmy zainstalować Endomodo u Makki w telefonie, ale skoro Ysek znalazł okulary, to i Makka znajdzie drogę do Oksywia.

  

Makka nadaje: mieli rację! Z małych kamyczków zrobiły się wielkie głazy wchodzące głęboko w morze, głębiej niż wtedy w Łazach (Kaśka z Dyziem pamiętają). Zdjęcia z tamtej przeprawy nie mamy, bo wszyscy byli zajęci asekurowaniem Oceca z Olką na barana.


 Tego też nie dało by się pokonać wózkiem. 


  Kiedy tak szłam i szłam, a ciężko było, zadzwoniła moja banda z pytaniem gdzie jestem. 
No cóż, na przeciwko torpedowani, którą jeszcze wczoraj oglądaliśmy z daleka (bystro zauważam).


Powiedzieli: idź dalej, będziemy na Ciebie wyglądać. I wyglądali:


A Makka wyglądała tak: Utworzyliśmy komitet powitalny, który za punkt honoru postawił sobie, podnieść Makce ciśnionko, które po 128 stopniu i tak już było wystarczająco wysokie (historia pamiętnej histerii Makki na szczycie wieży widokowej w Dębkach tutaj). Olka zasiadła więc na barierce:


 Po 128 stopniach myśli Makki wyglądały tak: "motyla noga, motyla noga, motyla noga, gdzie oni ją (piiip) posadzili!"
 Zanim Makka złapała oddech na tyle, by nam niewątpliwie delikatnie zwrócić uwagę, wsadziliśmy jej gofra do ręki i kazaliśmy śmigać w dół i do końca plaży. A potem z powrotem. Więc poszła.

 A my sobie spokojnie czekaliśmy aż ochłonie.


Znowu Makka nadaje:  ja tam nic nie chcę gadać, ale mając na uwadze lekce sobie ważenie mych matczynych trosk i obaw, pobiegłam klepnąć cholerny murek i ino mig wbiec trzeci raz po schodach. A było ich 183. Zadanie dla Kaśki: ile łącznie pokonałam schodów w dniu dzisiejszym w tym miejscu?

Zziajana zadzwoniłam z krzykiem: zamawiajcie pomidorówkę i piwo. Zimne. Z sokiem. 
Uff... Olka na oku, za rogiem, ale nie na barierce. Można odpocząć i wyrównać tonus mięśniowy.

 
Olka oburzona widokiem Makki leżącej w miejscu publicznym, odcięła się od towarzystwa i dopuszczała jedynie kontakt telefoniczny. Nie wiedzieliśmy, że to dopiero początek.

 Pomidorówka zjedzona, piwo wypite, tonus wyrównany, kontakt telefoniczny z Olą utrzymany.
Błyskawicznie więc teleportujemy się na drugą stronę portu, gdzie parkuje Błyskawica.


Dokonujemy kilku zdjęć naszą Zorką 5A potem wchodzimy na pokład Daru Pomorza, co by Ysek popatrzył na swoje ukochane maszyny, które dla Makki wyglądały zupełnie jak trambambule (dla nie-łodziaków: wiecie o co chodzi Makce?)


Jeszcze tylko wyplątać Makkę, która przewidując jak może wyglądać dzisiejszy wieczór, schowała się  do mysiej dziury.
 Niby lansik, niby wszyscy uśmiechnięci, a burza nadciąga...


Jak przeżyjemy dzisiejszy wieczór, to jutro tutaj zaczniemy.


 Po powrocie na kwaterkę, okazało się, że olcine ograniczenie kontaktów interpersonalnych z resztą grupy, było tylko skromnym preludium do tego co nastąpiło. Najpierw czekaliśmy półtorej godziny aż dama zechce wysiąść z Groszka. Następnie postanowiła wziąć prysznic z Yskowym elefonem w ręku. Zapowiedziała, że nie śpi z Makką, a w ogóle to ją Makka wkuza i ma jechać do Łodzi.
A teraz serio:
Jedyną metodą do wyciszenia Oli jest zejście jej z pola widzenia i nie reagowanie na jej agresywne zaczepki. Po jakimś czasie Ciocka musiała wejść do domku i wtedy nawiązał się dialog:
Ola: Makka mnie wkuza.
Cioćka: Ola, ale umówmy się, ty też nie jesteś aniołem.
Ola: jesce Ty? Makka mnie wkuza, Ysek mnie wkuza i ty mnie wkuzas!
Chwila później:
Ola: asam (czytaj: przepraszam)
Cioćka: ok Ola, każdemu zdarza się gorszy dzień.
Ola: no asam, ale Makka mnie wkuza!


Statystyka:
Dystans:Mechelinki - Oksywie 9 km (pi razy oko, bo nie mamy endomodo)
Schody: 183 x 3 (w te i nazad i w te)
Zapomnieliśmy:
- podłączyć Endomodo
- karty parkingowej nadal
- reszta też bez zmian

Ale za to mamy:
- nadal nie użytą racę świetlną
- nadal trajzegę
-ukochane druciane okulary Yska
- cztery niepotrzebne soczewki (-5 dioptrii)
- focha-giganta Oli


1 komentarz:

  1. Zbyszek w tych turkusowych okularach wyglądasz the best !

    OdpowiedzUsuń