Gdybyście mieli jakieś pytania lub chcielibyście do mnie po prostu napisać prywatną wiadomość, możecie skontaktować się ze mną mailowo: olka.fasolka000@gmail.com

środa, 22 sierpnia 2018

Dzień dziesiąty etapu IV


W dniu dzisiejszym po raz pierwszy przetestowaliśmy nasz nowy środek transportu. To nic że zajmujemy dwa miejsca parkingowe, najważniejsze że Olinowy wóz mieści się do przyczepki.
To ja Kaśka - sytuacja jest dla mnie bardzo komfortowa, gdyż nie muszę licytować się z Ocecem kto przestawia samochód, robi to tylko i wyłącznie Ocec wspomagany czasami przez Witka.
Nasz pierwszy rozładunek.W drodze na plażę zdążyliśmy nabyć drogą kupna środki ochrony indywidualnej dla młodzieży. Udało się nawet połączyć pasję Oceca, okulary koniecznie musiały mieć lustrzane odbicie. W następnym wariancie będziemy poszukiwali okularów lustrzanych ze spryskiwaczami, Ocec zużywa  średnio 2 litry płynu do spryskiwacza na 100 km.


Mimo, że wakacje w zasadzie się kończą, a plaża w Jantarze jest bardzo szeroka, zmuszeni byliśmy przeciskać się nie tylko przy dojściu do morza, ale również wzdłuż linii brzegowej. Jesteśmy już mistrzami 3 kółek, nikomu nie przejechaliśmy po stopach.


Przedarcie się przez tłum turystów było na tyle wyczerpujące, że pierwszą przerwę i wypoczynek dla Olki zafundowaliśmy sobie już po 1 km.


Nie do końca kontrolujemy kilometry na plaży, gdyż słupków po prostu nie widać. 
Natomiast spotykamy piękne patykowe zwierzęta.
Quiz
Jakie zwierzę przedstawia poniższa fotografia. Sms z odpowiedzią prosimy przesyłać na telefon Olki,  nagrodą w konkursie jest gra w cymbergaja. Fundatorem nagrody jest Aleksandra Włodarczyk.Odległość do Stegny nie była imponująca, może za bardzo się nie nachodziliśmy, ale zgłodnieliśmy bardzo bardzo. Dogodne zejście z plaży szybko dostrzegł Ocec z Kaśką, a Witek grzecznie zapozował do zdjęcia


następnie pomógł wciągać wózek. Chyba dobrze ocenił sytuacje i realne zagrożenie  oddalającego się w czasie obiadu.W międzyczasie Makka uwieczniła takie oto ławeczki, było ich więcej, niestety oblegane przez turystów traciły walory artystyczne.
Warunki marszowe były doskonałe, wzmocnieni obfitym obiadem w mig znajeźliśmy sie w Sztutowie. Chłopaki musieli spalić trochę kalorii na boiksu, to nic że MINI futbol.Ponieważ boisko było mini, spalone kalorie równiez mini, to po powrocie na kwaterę obdył się parwdziwy mecz w badmintona.


Gra była tak zacięta, że Kaśka z Olką wspomagały Witka, chyba nie musimy mówić kto wygrał mecz.


Olka była tak wycieńczona grą, że cymbergaja odpuściła.


Statystyka
Dystans: Jantar centrum - Sztutowo centrum - 8,5 km
Schody: brak

3 komentarze:

  1. Ale wam zazdroszcze !!!! Fantastyczny wypoczynek! Pozdrawiam.Tak trzymac i do przodu.Buziaczki

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale wam zazdroszcze !!!! Fantastyczny wypoczynek! Pozdrawiam.Tak trzymac i do przodu.Buziaczki.A te patyki to zyrafa?

    OdpowiedzUsuń
  3. tak Żyrafa, ale niestety nagroda powędrowała już do Oliwki Kaczmarek, proponujemy nagrodę pocieszenia - autograf Olki z dedykacją - prosimy o podanie adresu :-) :-) :-)

    OdpowiedzUsuń