Gdybyście mieli jakieś pytania lub chcielibyście do mnie po prostu napisać prywatną wiadomość, możecie skontaktować się ze mną mailowo: olka.fasolka000@gmail.com

wtorek, 25 lipca 2017

Wycieczka do Warszawy

Wsiąść do pociągu byle jakiego ...

Obiecałam dzieciakom, że je zabiorę pociągiem na lody do Warszawy (dzisiejsze dzieci prawie w ogóle nie znają tego środka lokomocji). A sobie obiecałam, że sama ocenię nasz nowy dworzec Łódź Fabryczna co do barier.


Pociąg wcale nie byle jaki. Pendolino pierwsza klasa. Nawet toaletę miał dla niepełnosprawnych, z której z Olą skorzystałam rzecz jasna. 


Po ulokowaniu się w wagonie dla niepełnosprawnych, ruszyliśmy po krótką acz fascynującą przygodę. 


Młodociane towarzystwo było tak podekscytowane, że ani razu się nie kłócili. 

W warszawie zaliczyliśmy Pałac Kultury - był najbliżej dworca. Dzisiejsze dzieci nie dość, że nie jeżdżą pociągami to jeszcze nie wiedzą, że Pałac Kultury to taki mały prezencik od Rosjan. 


W Pałacu Kultury trafiliśmy na super wystawę techniki. 
Były auta ... Były motory ... 


I były postacie z bajek ...I jakby co Królowa jest tylko jedna !


Zaliczyliśmy również wystawę pająków.I trzeba było kierować się na dworzec. Ale zaraz zaraz, gdzie obiecane lody?! Były - na dworcu.W oczekiwaniu na pociąg, Witek polerował tyłkiem peron ... 


A Ola próbowała rozpracować butelkę z piciem ... 


W drodze powrotnej śpiewałam dzieciom piosenkę ... "Barwnych miast jest co nie miara, Berlin, Praga, Paryż, Rzym. Lecz mnie Łódź urzekła szara, łódzkich fabryk dym. Sam nie wiesz kiedy Łódź schwyciła Cię w swą sieć. Łódź woła teraz wróć - tu pracuj i tu siedź. O najpiękniejsza z miast ... "

Znacie? 

Dzieciaki nie znają. Nie uczyły się w szkole. Piękny ten nasz dworzec. I tu muszę pogratulować Pani Prezydent Miasta Łodzi Hannie Zdanowskiej i wszystkim budowniczym i architektom. Dworzec Łódź Fabryczna oceniam jako dworzec BEZ BARIER ! 

aut. Makka.
1 komentarz: