Gdybyście mieli jakieś pytania lub chcielibyście do mnie po prostu napisać prywatną wiadomość, możecie skontaktować się ze mną mailowo: olka.fasolka000@gmail.com

piątek, 28 sierpnia 2015

Dzień trzynasty


"...Trzynastego wszystko zdarzyć się może..." (Kasia Sobczyk z zespołem czerwono-czarni), dzisiaj wiemy, że to prawda. 
Trzynasty dzień wyprawy zaczynamy od śniadania, zakupionego i przygotowanego przez Oceca, zwracamy uwagę na kompozycje  na talerzu i drobno posiekaną cebulkę.


Fakt, że zaspaliśmy skrócił nasze przygotowania do odwiedzin telewizji TVP Szczecin, co zapewne wyszło nam na dobre - zespół napięcia skrócony do minimum.
Około godziny 10 zawitali do nas: Pani Redaktor - Ewa Zielińska wraz z operatorem kamery (zapomnieliśmy zapytać o imię - stresik czy brak kultury, a może zanik pamięci u 3 dorosłych osób?).
Agnieszka wzięła wszytko na klatę (nawet własnego męża), Ocec uwiecznił ten moment, choć do końca nie wiemy, czy przypadkiem nie chciał sam sobie zrobić zdjęcia.
Agnieszka na jednym oddechu mówiła przez 15 minut.


Ocec z Olką podsłuchiwali z ukrycia, czy aby na nich "nie kabluje".


To zdjęcie zrobiła zaniepokojona Ola, "...co ona ce (chce) od Oceca?"


W kolejnym ujęciu Agnieszka prezentowała naszego bloga, i tu muszę zdradzić (ja Kaśka) pewną tajemnicę. Otóż, zadaniem Makki było rozpoczęcie pisania bloga z dnia dzisiejszego, oczywiście pod okiem kamery. Prawdę mówiąc przez dwa ostatnie wieczory nie widziałam, by tak sprawnie radziła sobie z klawiaturą :) byłam zadziwiona, a tu proszę w mig narodził się tekst. Następnie Makka miała przeczytać napisany fragment bloga na głos. Zrobiła to bez zająknięcia. Równolegle z nagraniem, na naszym ośrodku wykonywane były prace remontowe z użyciem głośnych elektronarzędzi, i niestety Makka musiała ponownie przeczytać fragment napisanego tekstu. I tu … z rozbrajającą szczerością stwierdziła: "…ale ja nie pamiętam … IMPROWIZOWAŁAM…". 


Po wywiadzie wyruszyliśmy w drogę do Niechorza, gdzie wczoraj zakończyliśmy naszą wędrówkę, oczywiście w eskorcie ekipy TVP.


Ola ufundowała główne nagrody tj. dla Pani redaktor - czekolada (na szczęście jeszcze nie nadgryziona), a dla Pana operatora - gra w cymbergaja - jak wiemy bezcenna (o wyniku końcowym nie informujemy, wszyscy wiemy kto wygrał).


Potem byliśmy filmowani podczas naszej wędrówki po plaży.
Na chwilę nasze drogi się rozeszły, jednak my nie próżnowaliśmy. Na końcu Niechorza wypatrzyliśmy wózek do przewożenia koszy plażowych. Przesympatyczny Pan, umożliwił nam  przeprowadzenie testu, za co serdecznie dziękujemy. 
Zbyszku, te koła są super!!!


Ten odcinek plaży pokonaliśmy bez wiatru, wilczych dołów, grząskiego piasku, jednym słowem A1 - nasi drogowcy mogą brać przykład z Matki Natury (to powiedział Ocec).


Wózek dało się prowadzić jednym palcem,
"… trzynastego każda droga jest prosta…" (Kasia Sobczyk z zespołem czerwono-czarni)


Po około godzinie, ponownie spotkaliśmy się z naszą ekipą reporterską.
Pani Ewa kontynuowała wywiad z Agnieszką, a my z Olą bacznie się przysłuchiwałyśmy.


Trudno opisać poniższe zdjęcie, którego autorem jest Ola, nie wiemy o co chodzi Agnieszce,  tym bardziej Pani Redaktor, ale na pewno Olka potwierdziła odkrycie M. Kopernika, że Ziemia jest okrągła.


O godzinie 15:30 pożegnaliśmy się z naszymi nowymi znajomymi, by po około 1 km dotrzeć do Pogorzelicy, celu naszej dzisiejszej wędrówki. Statystyka:
Czwartek: 27.08.2015r
Odcinek: Niechorze (wczorajsze miejsce spożycia rybek) - Pogorzelica (centrum)
czas: 13:00 - 16:00
Odległość po plaży: 3 km

4 komentarze:

 1. No! Gwiazdy Wy nasze wschodzące!... ;)
  Widać, że Dyzio przejął się rolą kwatermistrza, a Kasi odpuściła trema związana z aktualizacją bloga - super się czyta i ogląda. Słusznie podejrzewaliśmy, że Agniecha tylko się krygowała jakoby pisać na klawiaturze nie umiała. ;)
  Zazdraszczając ;) sprzyjającego morza pozdrawiamy znad krawędzi największej dziury w Polsce - ekipa techniczna nr1.

  OdpowiedzUsuń
 2. Olka jesteś mistrzynią cymbergaja gratuluję wygranych i życzę jeszcze więcej.Jesteście wspaniali .Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 3. Olka jesteś mistrzynią cymbergaja gratuluję wygranych i życzę jeszcze więcej.Jesteście wspaniali .Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 4. Witajcie Kochani. Obejrzałam dziś o Was reportaż w TVP Info. I od 17 siedzę i czytam od początku Waszego bloga. :) Jesteście NIESAMOWICI ! Cudnie się to czyta, cudnie się na Was patrzy. Serdeczne uściski dla Was Wszystkich ! :)

  OdpowiedzUsuń