Gdybyście mieli jakieś pytania lub chcielibyście do mnie po prostu napisać prywatną wiadomość, możecie skontaktować się ze mną mailowo: olka.fasolka000@gmail.com

piątek, 9 lutego 2018

Ferie Zimowe 2018

Ferie Zimowe spędzamy w Zakopanym. Ekipa składa się z Makki, Oceca, Oli, Witka i Lusi.

Co dzień góra atrakcji ... 

Opiszemy Wam tu nasze czwartkowe przygody : a mianowicie ... wyruszyliśmy w drogę do Morskiego Oka. Olka na sanki, dzieciaki do przodu, a Makka z wózkiem i fruu pod górkę. Do przejścia mieliśmy 8 km. Na tabliczkach informacja, że 2 godzinki i będziemy na miejscu. Okazało się jednak, że nasza karawana szła 4 godziny. Na koniec czekała na nas nagroda. Gorąca czekolada w schronisku. Poniżej fotorelacja z tego dnia: 

w drodze do Morskiego Oka 

Olka odpowiednio zabezpieczona przed zimnem 

w tle Morskie Oko

a tu młodsza część ekipy

widać, że czekolada musiała być pyyyyszna !


Makka porównała ten dzień do dnia, gdy szliśmy latem po poligonie wojskowym (tutaj). To był mega wyczyn. Tyle kilometrów bez wyjścia ewakuacyjnego. Tu chociaż były konie, które mogły nam pomóc. Ale chęć samodzielnego dojścia na szczyt była silniejsza. Udało się i jesteśmy z siebie dumni. 

Piątunio przyniósł nam jeszcze lepsze przygody .... 

Jak to Ocec stwierdził: człowiek stoi pod tym wielkim stokiem i w głowie się nie mieści, że ta biała przestrzeń może być dostępna dla osoby poruszającej się na wózku. A jednak - barier nie ma ... Olka dziś miała swój dzień ! 
Razem z instruktorem szusowała po stoku jak prawdziwy narciarz w Slalom Gigancie. W tym wszystkim była niezwykle skupiona i skoncentrowana. Sami zobaczcie na zdjęciach jaki z niej kozak:


tandem ski - to takie specjalne narto - sanki 


na wyciągu - jedziemy na stok 


było naprawdę wysoko 

Po tym wszystkim przerażona Makka (przecież już wiecie po przygodach na latarni morskiej, że ma lęk wysokości - tutaj ) - pyta Olę czy nie bała się tam wysoko na wyciągu? Na co Ola stwierdziła "No co Ty Makka, głupia?!"

Olka po przybyciu na kwaterę i po ochłonięciu ... ogląda cały czas zdjęcia z dzisiejszego dnia i filmiki i śmieje się w głos. 

Ależ to był dzień ! 

PS. Zajęcia z instruktorem, gdzie można wypożyczyć tandem Ski odbyły się w Białce Tatrzańskiej. Super profesjonalni ludzie tam pracują. Widać, że wiedzą co robią. Szacun za ich wielką pracę i umiejętności. 4 komentarze:

 1. Cudna moja jeszcze Cie tam nie bylo, gratuluje

  OdpowiedzUsuń
 2. Jesteście the best ! Olka to po prostu kozak nie z tej ziemi! Zdjęcia robią wielkie wrażenie ... aż zazdroszczę, że nie mogłam tego zobaczyć na żywo ! Coś pięknego.

  OdpowiedzUsuń
 3. No no... prędkość zjazdu (zwłaszcza na zdjęciu 2,3) imponująca
  Olka ładnie się składa, następnym razem chcę z Wami jechać !!!!! :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Olka chyba lubi adrenalinę...

  OdpowiedzUsuń